Rezime 14. kola Premijer lige BiH

Zvijezda je u 14. kolu Premijer lige ugostila GOŠK iz Gabele te ostvarila minimalnu, ali važnu pobjedu rezultatom 1:0. Tri boda domaćem timu svojim golom iz 18. minute donio je Govedarica. Bio je ovo duel fenjeraša koji su i dalje u opasnoj zoni.
Derbi kola odigrali su Zrinjski i Željezničar u Mostaru, a izuzetno važan trijumf u borbi za vrh tabele ostvarili su Plavi. Gol vrijedan tri boda postigao je Krpić u 62. minuti susreta.

Mladost DK je ostvarila gostujuću pobjedu protiv Tuzla Cityja, a strijelac gola vrijednog sva tri boda bio je Atajić iz penala dosuđenog u 6. minuti utakmice.

Šestu pobjedu u nizu u Premijer ligi BiH ostvarilo je Sarajevo na domaćem terenu protiv Slobode. Čovjek odluke bio je kapiten Velkoski, koji je u 61. minuti bio precizan izvođač jedanaesterca. Bordo ekipa je i dalje lider na tabeli domaćeg prvenstva.

U susretu Krupe i Radnika pogodaka nije bilo, ekipe su osvojile po bod.

Čelik će dugo žaliti za utakmicom protiv Širokog Brijega u kojoj su Zeničani imali prednost od 39. minute zahvaljujući golu Dedića, ali su u 92. primili pogodak. Matić je pogodio mrežu zeničkog kluba i spasio bod Širokobriježanima, a istovremeno razočarao navijače Čelika.

U 14. kolu Premijer lige strijelci nisu bili raspoloženi, postignuto je svega šest pogodaka, a utakmice je gledalo ukupno 8.660 gledatelja.

Prvi strijelac lige je Sulejman Krpić (Željezničar) s 10 pogodaka, a prati ga Nemanja Bilbija (Zrinjski) s devet golova.