Rezerve Hrvatske prejake za BiH, s Bjelorusijom za plasman

BiH će za plasman od 17. do 20. mjesta u ponedjeljak igrati protiv Bjelorusije. Igrači Dragana Marovića večeras su u Duhail Areni u utakmici petog kola grupe B izgubili od rezervi Hrvatske 21:28. Hrvatska će, s druge strane, u osmini finala na Brazil.

Užasno prvo poluvrijeme odigrala je BiH. U napadu bez riješenja, a u odbrani propuh na sve strane.
Kako su Zmajevi igrali dovoljno ilustruje podatak da su u prvih 30 minuta primili 17 golova, a za to vrijeme postigli 8, i to preko dva igrača – kapiten Muhamed Toromanović postigao je 5, a Josip Perić tri.
U napadu BiH nije imal smislene akcije, iako je selektor Hrvatske Slavko Goluža odmarao glavne igrače – Domagoj Duvnjak, Igor Vori, Marko Kopljar, Ivan Ćupić, Mirko Alilović presjedili su cijeli susret.
U petoj minuti na semaforu je pisalo 4:1, nakon gola Igora Karačića, donekle smo se držali do 13. minute (7:4), da bi se od tog trenutka potpuno raspali. Podatak da se samo Toromanović upisao u strijelce dovoljan je sam po sebi.
Prednost Hrvatske nastavila je da raste, te u 28.minuti dosegla najviših plus 10 – 17:7. Ninčevičević je iz kontre savladao Dejanovića. Poluvrijeme je pogotkom zaključio Perić.
U prvih 15-ak minuta drugog dijela igralo se gol za gol, da bi u 40.minti Alen Ovčina zaradio isključenje nakon grubog prekršaja nad Željkom Musom.
Hrvatska je u 23. minuti imala najvećih plus 11 – 27:16, te je do kraja rutinski privela susret kraju.