Remi Dinama i Hajduka: BBB i Torcida zajedno na tribinama

Najveći derbi hrvatskog nogometa Dinamo – Hajduk koji je danas odigran na stadionu Maksimir završio je rezultatom 2-2, a Hajduk je osvojio bod golom Maglice u sudačkoj nadoknadi utakmice.

FENA

Hajduk je poveo u 10. minuti golom Kouassija nakon sjajne asistencije Sušića. ‘Modri’ su izjednačili u 27. minuti golom Soudanija koji je sa sedam metara prevario Kalinića. Dinamo je u 54. minuti okrenuo rezultat nakon što je Čop sjajno pogodio glavom na Antolićev ubačaj.

Gosti su u 75. minuti mogli izjednačiti, no Jozinović je iz izgledne pozicije loše pucao. Ipak, Hajduk je u samoj završnici stigao do boda golom Maglice koji je zabio odbijenu loptu.

Današnji okršaj Dinama i Hajduka ostat će upamćen i po tom što su Bad Blue Boysi i Torcida zajedno navijali s istočne tribine. Navijačke skupine dva najveća hrvatska kluba ujedinila je borba protiv ‘vaučerizacije’ i vodstva Hrvatskog nogometnog saveza. Navijači su zajedno ušli na istočnu tribinu i tijekom susreta nisu zabilježeni nikakvi fizički sukobi. Nažalost i ovoga puta s tribina se čulo neprimjereno navijanje. Stadionom je odjekivalo ‘Za dom spremni’, a na meti uvreda bili su i Zdravko Mamić, Davor Šuker, te HNS-a. Na Istoku je bilo više od dvije tisuće navijača Hajduka, a zanimljivo na jugu svega 20-tak navijača s vaučerima.

Dinamo je zadržao vodstvo na ljestvici sa 37 bodova, Hajduk na drugom mjestu ima bod manje, a treći je Split sa 30 bodova.