Remi Borca i Sarajeva u Banjoj Luci, pitanje polufinaliste će biti riješeno na Koševu

Nogometaši Borca i Sarajeva su remizirali u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine, bilo je 0:0.
Sarajevo je prvo zaprijetilo i to u drugoj minuti susreta kada je Anđušić šutirao sa nekih 18 metara od gola Miloševića, no lopta je otišla pored gola da bi minutu kasnije Iliev uhvatio udarac Makarića. U 18. minuti Jakov Blagaić je izveo slobodnjak, a Dejan Iliev je loptu, koja je išla u gol aut, poslao u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti po gol Sarajeva.

U 21. minuti pogriješila je odbrana Sarajeva, a Grahovac je izašao praktički sam na Ilieva koji je ukrotio njegov pokušaj. Minut kasnije nakon kornera je Kvržić pobjegao Kyeremehu, no iz izgledne pozicije je šutirao preko gola da bi u 25. minuti Penaranda sjajno uposlio Renana čiji udarac odlazi pored gola golmana banjalučkog sastava.

Svega dvije minute kasnije novo uzbuđenje ispred gola Borca. Kyeremeh se ubacio na desnoj strani i šutirao, ali je njegov udarac uz pomoć Miloševića zaustavila prečka. U 33. minuti je Đuričković je šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman Borca bio na visini zadatka da bi tri minute kasnije Blagaićev udarac iz slobodnjaka završio preko gola Ilieva što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku je viđena opreznija igra s obje strane pa se tako na prvu šansu u drugom dijelu čekalo do 66. minute susreta kada je rezervista David Vuković lagano prošao Francisa Kyeremeha po lijevoj strani i šutirao, ali je Dejan Iliev odlično zaustavio njegov udarac te je ostalo 0:0.

Oba trenera su u nastavku susreta napravila nekoliko izmjena, no one nisu donijele rezultat te je utakmica okončana najnepopularnijim nogometnim rezultatom 0:0 pa će se pitanje pobjednika riješiti na stadionu “Asim Ferhatović Hase” 14. marta kada je na rasporedu revanš susret ovih timova.