Real u finišu slomio otpor Atalante, Siti jednom nogom u četvrtfinalu

Odigrane su još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

Mančester siti je na neutralnom terenu u Budimpešti savladao Borusiju Menhengladbah rezultatom 0:2, dok je Real u Bergamu u finišu meča slomio otpor Atalante i slavio minimalnu pobjedu 0:1.

Izabranici Pepa Gvardiole (Guardiola) jednom nogom su u četvrtfinalu nakon sigurnog trijumfa protiv Borusije. Strijelci u pobjedi “Građana” bili su Bernardo Silva i Gabrijel Žezus (Gabriel Jesus) i tako svom timu donijeli veliku prednost pred revanš.

Atalanta je u 17. minuti meča ostala s igračem manje protiv Reala kada je Remo Frojler (Freuler) na ivici šesnaesterca nepropisno zaustavio Žuniora Vinisijusa (Junior Vinicius) i zaradio direktan crveni karton.

Real je tokom čitave utakmice vršio pritisak na zadnju liniju Atalante i imao više od igre, a brojčanu prednost na terenu materijalizovali su tek četiri minute prije kraja.

Nakon kornera, lopta je na nekih 18 metara od gola došla do Ferlana Mendija (Mendy), koji je šutirao precizno u donji lijevi ugao i pogodio za 0:1.