Real Madrid i Porto prvi četvrtfinalisti Lige prvaka

Nogometaši Schalkea savladali su Real Madrid na Santiago Bernabeu rezultatom 4:3 ali je Real zahvaljujući pobjedi iz prve utakmice prošao u četvrtfinale Lige prvaka. Porto je na domaćem terenu sa visokih 4:0 deklasirao Basel te postao drugi četvrtfinalista Lige prvaka

Schalke je u 20. minuti poveo preko Christiana Fuchsa ali samo pet minuta kasnije Cristiano Ronaldo pogađa za izjednačenje rezultata 1:1.

Klaas Jan Huntelaar u 40. minuti postiže pogodak u korist Schalkea no i ovaj put je Ronaldu trebalo samo 5 minuta da izjednači rezultat na 2:2.

U 53. minuti Benzema svojim pogotkom dovodi Real Madrid u vodstvo. Sane par minuta kasnije postiže pogodak za novo izjednačenje te tako vraća nadu Schalkeu.

Schalke je do kraja utakmice uspio da postigne još jedan pogodak ali to nije bilo dovoljno za prolaz među osam najboljih ekipa u Evropi.

Fudbaleri Porta u uzvratnom meču osmine finala Lige prvaka stigli su do ubjedljive pobjede nad Baselom.

Strijelci za Porto bili su Brahimi 14′, Herrera 47′, Casemiro 56′ te Aboubakar u 76. minuti.