Real – Barcelona 2:0

Real se u velikom stilu vratio na vrh Primere

REAL je 26. kolu Primere pobijedio Barcelonu 2:0 i vratio se na vrh ljestvice. Golove vrijedne velike pobjede zabili su sjajni Junior Vinicius u 71. minutii i Diaz u sudačkoj nadoknadi.

Index.hr

Fudbaleri Real Madrida porazili su večeras na Santiago Bernabeu stadionu Barcelonu sa 2:0 u derbi susretu 26. kola španske La Lige.

Iako nismo vidjeli mnogo golova, ipak moramo reći da je ovo bio jako dobar El Clasico koji je ponudio dosta dobar ritam susreta, mnogo prilika, dosta truda i s jedne i s druge strane itd.

U prvih 20-ak minuta nije se dešavalo mnogo toga ali onda kreće nešto bolja igra Barcelone. Katalonci prvi put ozbiljno prijete u 21. minuti kada Griezmann pokušava nakon što je dobio loptu s lijeve strane, ali iz izgledne pozicije šutira preko gola.

Nekoliko minuta kasnije prijeti i Arthur, ali Courtois to lako brani. Pred kraj prvog dijela veliku priliku imao je i Leo Messi, ali Courtois ga je sjajnom obranom zaustavio.

Ako je u prvom dijelu bila bolja Barcelona, u drugom je definitivno Real.

Kraljevi kao preporođeni izlaze na teren u nastavku meča i stvaraju niz prilika. Prvo je u 56. minuti sjajno šutirao Isco, ali fantastično mu brani Ter Stegen. Šest minuta kasnije pokušava ponovo Isco, ali Ter Stewgen opet bolji. Samo minut poslije toga u šansi je i Benzema i to velikoj, ali neometan šutira preko gola sa svega nekoliko metara.

Kraljevima se pritisak ipak isplatio jer su u 71. minuti došli do gola. Kroos je dodao do Viniciusa koji je prošao po lijevoj strani i matirao Ter Stegena nakon što je lopta malo zakačila i Piquea.

Do kraja susreta Barca je pokušavala, Real se dobro branio i u samom finišu preko Mariana Diaza došao do još jednog gola. Bio je to ovosezonski prvijenac za dugogodišnjeg napadača Kraljeva.

Meč je završen rezultatom 2:0 i Real je preskočio Barcu te se popeo na prvo mjesto u La Ligi sa bodom više od današnjeg rivala.