Australija pobjednik Azijskog nogometnog kupa

Danas je odigrano finale Azijskog nogometnog kupa koji se igrao u Australiji, reprezentacija Australije je bila bolja od Južne Koreje rezultatom 2:1 nakon produžetaka. Pobjedonosni gol za Australiju je postigao James Troisi u 105. minuti. Australija je povela na samom kraju prvog poluvremena golom Massima Luonga u 45. minuti. Za izjednačenje Južne Koreje pogodio je Son Heung-Min u 91. minuti susreta. Ovo je bio prvi put da je Australija učestvovala na Azijskom kupu i prvi put da je ovo takmičenje održano izvan azijskog kontinenta. Najbolji strijelac turnira bio je Ali Mabkhout iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sa 5 golova, za najboljeg igrača je proglašen Massimo Luongo iz Australije, dok je najbolji golman bio Mathew Ryan, također iz Australije. U susretu za treće mjesto reprezentacija Ujeninjenih Arapskih Emirata bila je bolji bolja od Iraka rezultatom 3:2.