Ragbi reprezentacija BiH izgubila od Austrije u Tešnju

Nakon izborenog baraža u utakmici sa reprezentacijom Finske u gostima, naša ragbi reprezentacija u susretu protiv Austrije nije uspjela izboriti plasman u 2C grupu. Podržani od tešanjske publike i spremni na podvig naši nisu uspjeli protiv motivirane i u mnogim segmentima igre bolje reprezentacije Austrije. Gosti su poveli sa 6:0 nakon dvije kazne i uspješnog pretvaranja.

Naši su se sredinom  prvog poluvremna pokušali vratiti sa 5:6, ali to nije bilo dovoljno. Povreda kapitena Armina Vehabovića u 29. minuti, kojem sudija Alonso Nogueira iz Portugala poslije nije dozvolio povratak na teren dodatno je demotivirao naše momke pa se na odmor otišlo s rezultatom 5:23. U drugom dijelu nešto bolja igra  ali nedovoljno.

Austrijanci su slavili sa 12:26 i tako osigurali ostanak u grupi.

-Teško je nadoknaditi šest igrača, pa poslije ovo s Vehabovićem. Momci su ostavili srce na terenu i pokazali da mogu igrati i protiv najjačih. Vjerujem u njih. Čekat ćemo novu priliku. Drugi smo u grupi i to je uspjeh-kazao je, nakon utakmice  selektor Safet Ćerim.