Radnik i Krupa podijelili bodove na otvaranju Premijer lige BiH

Na otvaranju nove sezone BH Telecom Premijer lige Radnik i Krupa odigrali su meč bez golova na Gradskom stadionu u Bijeljini.

U 7. minuti vidjeli smo prvu šansu. Nakon lijepe akcije i duplog pasa, Okić je šutirao sa desetak metara iskosa, ali lopta je otišla pored gola.  Domaći su ponovo prijetili u 17. minuti kada je nakon centaršuta sa lijeve strane Glišić šutirao glavom preko gola.

Nakon nešto mirnijeg perioda igre, moglo je biti opasno pred golom Radnika u 34. minuti. Vukotić je nakon prekida nadskočio Lučića, ali na drugoj stativi niko nije uspio da loptu sprovede u mrežu.

U finišu prvog dijela, u 42. minuti Okić je imao novu dobru šansu. Gostujuća odbrana je ispala, a napadač Radnika je odmah šutirao, ali lopta je otišla zamalo pored desne stative i na odmor se otišlo bez golova.

Početak drugog dijela donio je inicijativu domaćih, ali kako je meč odmicao i gosti su bili sve opasniji. Najbolja šansa za goste viđena je u 77. minuti. Nakon odbijene lopte, Ljubenović je pokušao iz blizine, ali uz dosta sreće Lučić je uspio da nekako ukroti loptu.  Tri minute poslije pokušao je i Ljubenović, ali ponovo se Lučić nije dao prevariti.

U posljednih pet minuta Radnik je izveo nekoliko opasnih napada, ali bez prave završnice i ostalo je 0:0.