Prvo iznenađenje na ovom prvenstvu: Slovenci došli do velikog boda protiv Danske

U prvoj utakmici grupe C fudbaleri Danske i Slovenije podijelili su plijen, odigravši 1:1.

Danci su poveli u 17. minuti nakon sjajne akcije koju je u pogodak pretvorio Kristijan Eriksen (Christian). Da stvar bude bolja danas je tačno 1.100 dana otkako je odlični Danac kolabirao na prošlom prvenstvu Evrope.

Pokazao je još jednom kako život piše romane. Prvo poluvrijeme utakmice u potpunosti je pripalo Dancima koji su ostavili Sloveniju praktično bez prave šanse.

Otvaranje drugog dijela bilo je na strani Danske. U 65. minuti je Jan Oblak zaustavio Rasmusa Hojlunda, a odbrana kapitena kao da je dala krila Slovencima.

Krenuli su žestoki napadi Slovenije. Prijetili su Šporar, Šeško, Čerin.., a onda je u 77. pogodio Erik Janža. Istina, uz dosta sreće jer je lopta na putu do gola pogodila jednog danskog igrača, promijenila putanju i prevarila Kaspera Šmajhela (Schmeichel).

Nisu Slovenci prestajali napadati ni nakon postignutog pogotka, a novu šansu u 81. imao je Šporar, ali je zatresao samo vanjski dio mreže.

Statistika s utakmice. Sofascore za “Dnevni avaz”

Na kraju podijela bodova Danske i Slovenije. U okviru ove grupe večeras od 21 sat igraju Engleska i Srbija.

Favorizovani Danci su Euro u Njemačkoj otvorili remijem, a u narednom kolu igraju protiv Engleske. Slovenija će u 2. kolu odmjeriti snage sa Srbijom.