Igman u sjajnoj utakmici savladao Zvijezdu 09

Igman je osvojio bodove u svojoj prvoj zvaničnoj ovosezonskoj utakmici Premijer lige BiH. Sastav iz Konjica, čiji meč sa Željezničarom je prethodno odgođen, danas je ostvario pobjedu u Ugljeviku nad domaćim sastavom Zvijezde 09.

U susretu drugog prvenstvenog kola Igman je došao do vodstva u 30. minuti. Odlično je ubacio Mešić, a kapiten gostiju Anel Hebibović šutirao glavom, lopta se od prečku odbila u gol Zvijezde.

Svega šest minuta kasnije Danoski je izjednačio.

No, u razmaku od pet minuta raspoloženi Anel Hebibović postiže dva gola i kompletira hat-trick, a gosti na odmor odlaze uz prednost od 1:3.

Nadu igrača Zvijezde 09 da bi mogli izbjeći poraz probudio je Sedad Subašić, kada je u pogodio za 2:3 u 72. minuti.

Međutim, dvije minute kasnije Mešić na asistenciju Đorića trese mrežu domaćih za 2:4.

U nadoknadi je Zvijezda smanjila na 3:4, preko Tomanovića.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat. Igman odlično ušao u sezonu, Zvijezda upisala drugi poraz i čak devet primljenih golova u svega dva kola.

Zvijezda 09 – Igman 3:4 (Danoski 36’, Subašić 72’, Tomanović 93’ – Hebibović 30’, 37’ i 42’, Mešić 74’)

Gradski stadion u Ugljeviku. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banja Luka).

ZVIJEZDA 09: Jelovac, Tomanović, Ostojić, Blažević, Račić (Milovanović), Gavrić (Janković), Veličković, Vadze, Đorđević, Maksimović, Danoski (Savić).

IGMAN: Ćeman, Oremuš, Čubrilo, Dupovac, Bešagić, Drljević, Hebibović (Bojo), Mešić, Bodul (Đorić), Denković, Ramić (Ahmetović).