Prvi poraz Želje: Mladost odnijela puni plijen sa Grbavice

Željezničar je u prvoj utakmici petog kola Premijer lige BiH ugostio ekipu Mladosti i doživio prvi poraz (0:1).

Plavi su dominirali u uvodu utakmice, a najbolju priliku propustio je Ivan Lendrić u 3. minuti kada je pogodio prečku.

Mladost je došla do velike šanse u 11. minuti. Anel Dedić je zaobišao golmana domaćih Filipa Erića i šutirao, ali se na gol liniju vratio Luka Miletić i spasio siguran pogodak.

Željo je ponovo zaprijetio u 14. minuti kada je izblokiran udarac Mladena Veselinovića.

Nedim Hadžić je u 31. minuti iskoristio nepažnju zadnje linije domaćih. Pored dva štopera Plavih izborio se za šansu i sjajnim udarcem savladao Erića za vodstvo Mladosti.

Fudbaleri Željezničara su do kraja poluvremena pokušavali doći do izjednačenja, ali bezuspješno.

Željo je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa. Veliku priliku u 52. minuti propustio je Ivan Lendrić. Sjajnim driblingom oslobodio se dva fudbalera Mladosti, šutirao u bliži ugao, ali golman Mladosti odličnom intervencijom spašava svoj tim.

Domaći su nastavili s pritiskom, a u 72. minuti Subašić je šutirao, ali se odbrambeni igrač Mladosti bacio na tu loptu i blokirao udarac.

Kako je vrijeme odmicalo fudbaleri Željezničara su pod pritiskom igrali sve nesigurnije, a odbrana Mladosti je odolijevala pokušajima domaćih i sačuvala stečenu prednost.