Argentinac Julian Alvarez, napadač Cityja je s 23 godine “prekucao” nogomet, doslovno više nema da osvoji neki novi veliki trofej

Nogometaši Manchester Cityja sinoć su u Saudijskoj Arabiji osvojili Svjetsko klupsko prvenstvo savladavši u velikom finalu brazilski Fluminense s 4:0.

Prvi gol na utakmici postigao je Argentinac Julian Alvarez u 1. minuti, a tako je Građanima trasirao put do novog trofeja te isti dodao i u svoju nevjerovatnu kolekciju.

Alvarez ima tek 23 godine i praktično je još uvijek na početku karijere, a fanovi na društvenim mrežama komentarišu da je već “prekucao” nogomet zbog činjenice da je osvojio sve trofeje koje je mogao i koje će moći osvojiti.

U svojoj kolekciji Alvarez ima 14 osvojenih trofeja, a to su: Svjetsko prvenstvo, Copa America i novoformirana Finalissima s reprezentacijom Argentine, Svjetsko klupsko prvenstvo, Liga prvaka, Premiership, UEFA Superkup i FA Kup s Manchester Cityjem, a s River Plateom je pokorio argentinski nogomet i osvojio sve trofeje (argentinska liga, Superkup Argentine, Kup Argentine, Recopa Sudamericanu i Trofej šampiona) uz i onaj najveći u Južnoj Americi – Copa Libertadores.

Sada Alvarez do kraja karijere doslovno više nema da osvoji neki novi veliki trofej.

Alvarez je ponikao u ekipi River Platea iz kojeg je u Manchester City prešao u januaru 2022. godine u transferu vrijednom 21,5 milion eura.