-TopSLIDERukometSport

Hrvatska razbila Ukrajinu, ali još uvijek “visi”, velika drama na duelu Crna Gora – Slovenija

EP u rukometu

Hrvatska je sigurnom pobjedom nad Ukrajinom došla na korak od drugog kruga Evropskog prvenstva u rukometu.

Popularnim Kaubojima je trebala pobjeda nad Ukrajinom za siguran prolaz, a na kraju su Horvatovi izabranici upisali ubjedljivu pobjedu.

Iako su pred utakmicu zbog pozitivnih slučajeva koronavirusa otpali David Mandić i Željko Musa to se nije previše osjetilo u igri naših komšija.

Ukrajinci su u uvodnim minutama meča imali rezultatsku prednost, ali kako je susret odmicao Kauboji su bili sve bolji i bolji. Na odmor su otišli sa sigurnih +5 (18:13).

U nastavaku je Hrvatska bila još ubjedljivija. U jednom trenutku su imali i +10. Konačan rezultat glasio je 38:25.

Hrvatska s ovom pobjedom nije osigurala prolazak dalje. Da bi se to desilo Francuska ne smije izgubiti od Srbije sa dva i više golova razlike.

Sipić i Martinović sa po sedam golova su predvodili Hrvatsku, dok se kod Ukrajine sa pet golova istakao Artemenko.

Velika drama viđena je na “ex-yu” derbiju između Crne Gore i Slovenije. Na kraju su u vrlo efikasnom meču radovali Crnogorci rezultatom 33:32.

U prvom poluvremenu se igralo uglavnom gol za gol do samog finiša kada su se Slovenci odlijepili te su na odmor otišli sa tri pogotka prednosti.

Činilo se da Slovenija ima sve u svojim rukama, sve do posljednjih deset minuta kada su Crnogorci zaigrali maestralno te su uspjeli preokrenuti rezultat te otići na +2 (32:30).

U posljednjim minutama vladala je velika neizvjesnost. Junak Crne Gore bio je sjajni golman Simić koji je odbranio šut Makuca 20 sekundi prije kraja.

Crna Gora s ovom pobjedom prolazi u drugu fazu zajedno sa Danskom koja je ranije osigurala prvo mjesto.