Željezničar u posljednjoj minuti izbjegao šokantan poraz na Grbavici

Nogometaši Željezničara u posljednjem napadu na utakmici uspjeli su izbjeći poraz od Posušja, tako da je duel 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine završena rezultatom 1:1.

Željine igre toplo-hladno nastavljene su i danas kada je na Grbavici “zube” pokazala ekipa Posušja.Duel je počeo mirno s obje strane, a jedinu pravu priliku u uvodnoj fazi imao je Željezničar u 12. minuti preko Sulejmana Krpića koji je glavom iz peterca šutirao direktno u gostujućeg golmana.

Pola sata igre na Grbavici nije donijelo nikakva uzbuđenja, a onda u 33. minuti spektakularan pogodak. Karlo Kamenar je postigao eurogol iz slobodnog udarca, a uljepšao ga je paradom golman Željezničara Vedad Muftić koji je bio prekratak da stigne loptu.

Plavi su mogli do poravnanja pet minuta prije odlaska na odmor, ali je Dženan Haračić iz sjajne pozicije s lijeve strane šutirao preko gola.

Minimalnom prednošću za Posušje otišlo se na odmor, a na Grbavici su se čuli zvižduci i psovke dok su igrači odlazili u tunel i na koncu svlačionicu.

Na samom startu drugog dijela zabilježen je sjajan pokušaj Andrije Drlje s dvadesetak metara. Šutirao je silovito lijevom nogom, ali tik pored gola Posušja.

U narednom periodu utakmice, vjerovatno i ključnom, Željezničar je imao inicijativu i kontrolu lopte, ali je bio potpuno bezopasan. Dobra postavka Posušja zatvorila je sve prilaze golu i Plavi na to nisu imali odgovor.

Stvari su mogle biti riješene u 69. minuti. Rezervista Nikola Mandić izveo je sjajnu kontru, driblingom je na travnjak bacio čuvara Aleksandra Kosorića, a onda lobovao golmana Željezničara, no lopta odlazi pored gola.

Do kraja utakmice Plavi nisu imali rješenje, ali su na kraju uspjeli izboriti remi i izbjeći poraz. Zaslužan je bio korner u posljednjoj minuti nadoknade, a Vahid Selimović pogađa glavom za konačnih 1:1. Nakon ove utakmice, odnos Željezničara i Posušja na tabeli ostaje isti. Plavi s Grbavice su sedmi s dva boda više od Posušja koje je na osmoj poziciji.

Zanimljivo, to je za sarajevski tim bio i prvi remi u sezoni, tek u 15. kolu. Željezničar u narednom kolu gostuje Tuzla Cityju, dok će Posušje dočekati Igman.

U drugom meču programa Sloga Meridian slavila je protiv Zvijezde 09 golom Pavela Baranova u samoj završnici.