Juniori BiH trećim porazom završili elitni krug kvalifikacija za EP

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od vršnjaka iz Turske rezultatom 1:2.

Turci su poveli rano i to već u 11. minuti preko Yalcina, naši momci su se uspjeli vratiti i izjednačiti u 34. minuti kada je mrežu protivnika pogodio Žilić, ali nažalost slavlje nije dugo trajalo jer je već za deset minuta Oktay postavio ispostavit će se konačnih 1:2.

Naša reprezentacija je upisala sva tri poraza u dosadašnjim utakmicama i od Europskog prvenstva za naše momke neće biti ništa.

Turska je sa sedam bodova skočila na prvo mjesto zahvaljujući remiju Austrije i Danske koji su u istom terminu odigrali 2:2, Danska je drugoplasirana sa 5, a Austrija ima četiri boda. Bila je ovo zlata vrijedna pobjeda Turske protiv naše reprezentacije jer za njih se poklopio rezultat iz druge utakmice, pa tako upravo oni idu na Europsko prvenstvo.