Nezaustavljivi Ronaldo srušio Juventus u Torinu i oborio rekord Lige prvaka

Ekipa Real Madrida nošena Cristianom Ronaldom savladala je Juventus u Torinu u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka rezultatom 3:0 čime su stigli na korak do plasmana u polufinale ovog takmičenja.

Početak utakmice bio je kao iz snova za navijače Real Madrida. Isco, koji se nedavno oglasio kako nema dobar tretman kod trenera Zinedinea Zidanea dobio je priliku od prve minute, a već u trećoj sjajno je uposlio Cristiana Ronalda koji dovodi Real Madrid u vodstvo.

Ronaldo je pobjegao odbrani Stare dame i po ko zna koji put pokazao da uživa igrati u najvažnijim utakmicama. Ovim pogotkom, Ronaldo je postao prvi igrač u historiji koji je postigao gol na deset uzastopnih utakmica u Ligi prvaka.

Nakon dva gola gola protiv Juventusa u finalu prošlogodišnjeg izdanja Lige prvaka, Ronaldo je redom postigao dva pogotka protiv APOEL-a, dva protiv Dortmunda, jedan protiv Tottenhama, opet jedan na Wembleyju, dva protiv APOEL-a, jedan protiv Borussije i dva u prvom i jedan u drugom susretu protiv PSG-a.

Real Madrid je u 11. minuti imao novu veliku priliku nakon centaršuta Krossa iz kornera, ali Varane koji je ostao sam u kaznenom prostoru nije uspio savladati Buffona. Juventus, koji je meč počeo nešto defanzivnije sa Alex Sandrom na lijevom krilu, krenuo je ofanzivnije nakon primljenog pogotka, a prvu dobru priliku imao je Higuain u 24. minuti kada mu je Navas odbranio udarac.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, a onda u 36. minuti veznjak Real Madrida Toni Kross pogađa prečku nakon sjajnog šuta s distance. Buffon je već bio savladan, ali je okvir gola ovaj put bio saveznik Stare dame. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Chiellini nakon centaršuta iz kornera, ali Talijan nije dobro reagovao iako je imao čistu situaciju za postizanje gola.

U drugom poluvremenu, Real Madrid je faktički osigurao prolazak u polufinale Lige prvaka. Prvo je Ronaldo u 51. minuti imao veliku priliku da poveća vodstvo svoje ekipe, ali je šutirao pored gola, a onda u 64. minuti Portugalac postiže fenomenalan pogodak.

On je dočekao centaršut Carajala s desne strane, a onda sjajnim akrobatskim udarcem makazicama matira nemoćnog Buffona za 2:0. O kakvom golu se radi, ali i igračkoj veličini, najbolje pokazuje činjenica da je prepuni stadion domaćih navijača aplaudirao Ronaldu nakon drugog gola.

Da Juventus nema šansi u ovom meču bilo je jasno nakon 66. minute kada je Dybala dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Aktuelni prvak Evrope nakon toga je u potpunosti preuzeo kontrolu nad igrom iz čega je Marcelo u 72. minuti pogodio za 3:0, a to se na kraju ispostavio i kao konačni rezultat. Real Madrid je sigurno mogao postići još neki gol u ovom meču, ali je ekipa Zinedinea Zidanea digla ručnu i finiš meča odigrali su u laganom ritmu.