Velež – Sloga Meridian 4:2

Nermin Haskić je s tri gola bio junak pobjede Veleža nad Slogom Meridian i tako u drugom planu ostavio obilne padavine koje su pratile večerašnji meč, ali i prekid zbog nestanka struje na stadionu.

U okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je večeras u Mostaru s 4:2 savladao Slogu Meridian.

Prije same utakmice nije bilo struje na stadionu zbog nevremena koje je danas pogodilo gotovo cijelu Bosnu i Hercegovinu, no meč je počeo u predviđenom terminu.

Do vodstva Velež dolazi u 17. minuti. Hrkač je centrirao, a Haskić se sjajno snašao pred golom i pogodio za 1:0.

Nakon još nekoliko šansi koje je imao Velež, Sloga u 37. minuti stiže do izjednačenja i to preko Jovića.

Ipak, samo četiri minute trebale su Veležu da stigne do nove prednosti. Ponovo je pogodio Haskić i pri rezultatu 2:1 se otišlo na odmor.

Do novog izjednačenja Sloga dolazi u 53. minuti. Vidić je dobio jednu loptu, zaobišao Hadžikića i pogodio.

Prekid u 68. minuti. Nestalo je struje i igrači su otišli u svlačionicu, no nakon desetak minuta je meč nastavljen.

Velež do treće prednosti večeras dolazi u 89. minuti kada je sjajni Haskić kompletirao hat-trick.

Bilo je 13 minuta nadoknade, a u desetoj je dosuđen penal za Velež koji u gol nije pretvorio Džafić – Šćekić je zaustavio njegov udarac. Ipak, dvije minute kasnije Džafić u novoj šansi i stiže do prvijenca u dresu Rođenih.

U 14. minuti nadoknade mogao je Velež do još jednog gola, ali Kadrićev udarac zaustavlja golman gostiju.

Velež je nakon ove utakmice treći na tabeli s 14 bodova, dok je Sloga Meridian na osmoj poziciji s devet poena.

Premijer liga Bosne i Hercegovine, 8. kolo:

Velež – Sloga Meridian 4:2 (Haskić 17’, 41’, 89’, Džafić 90+12’; Jović 37’, Vidić 53’)

FK Velež: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Mahmić, Šturm, Vehabović, Halilović, Pršeš, Suljić, Guliashvili, Haskić.

FK Sloga Meridian: Šćekić, Milojević, Batar, Nikolić, Grabež, Redžić, Dujakovic, Jović, Popara, Šipovac , Vidić.