Barcelona izvukla remi u Londonu, Messi konačno pogodio protiv Chelseaja

Nogometaši Chelseaja i Barcelone večeras su na Stamford Bridgeu odigrali neriješeno 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Londonska ekipa je bez klasičnog napadača u formaciji krenula odvažno u startu, a već u šestoj minuti Hazard je prvi put zaprijetio Ter Stegenu, ali je loptu poslao preko gola.

Imala je Barcelona daleko veći posjed lopte (71 posto) u prvom poluvremenu, ali je do odlaska na odmor Chelsea promašio dvije dobre prilike.

Prvo je u 34. minuti Ter Stegen bio savladan poslije udarca Williana. Sjajno je Brazilac gađao, ali pogodio je stativu za uzdahe na stadionu.

Sedam minuta kasnije opet Willian pogađa stativu. Iz gotovo iste pozicije kao i u prethodnoj situaciji Brazilac nije imao sreće, a ovaj put je pogodio desnu stativu. Ter Stegen je bio daleko, ali je i u ovom slučaju imao sreće pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Ono što raspoloženi Willian nije uspio u prvom, pošlo mu je za rukom u nastavku, jer je u 62. minuti pogodio za vodstvo Chelseaja.

Ipak, u 75. minuti Barcelona je izjednačila nakon nevjerovatnog kiksa Christensena. Chelseajev štoper je poslao poprečni pas skroz na drugu stranu, tamo je do nje prvi stigao Iniesta, uposlio natrčalog Messija, koji postiže prvi gol engleskoj ekipi u devet do sada odigranih utakmica te ujedno postavlja konačnih 1:1.