Velež na Koševu Sarajevu održao lekciju iz fudbala

Trijumf Rođenih

Velež je u velikom derbiju odigranom na Koševu u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Sarajevo rezultatom 2:0.

Gosti iz Mostara su bili mnogo bolji tim na terenu, a u 9. minuti gosti su poveli. Radovac pronalazi Pecu koji ubacuje u sredinu kaznenog prostora, a Nemanja Anđušić prekrasno glavom zabija za vodstvo Rođenih od 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Velež je povećao prednost. Radovića u kaznenom prostoru ruši Oremuš, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost preuzima Dženan Zajmović i zabija za 2:0.

Potom se domaći malo bude. Cmiljanić u 18. minuti pokušava neprecizno, a zatim nakon lijepe akcije Oremuša Bagarić s pet metara pogađa stativ.

Novu šansu domaći tim propušta u 26. minuti. Ubačaj Pidre donosi udarac Oremuša sa 10-ak metara, ali Bogdanović to brani.

Velež novu veliku šansu stvara u 29. minuti. Anđušić je obrukao Pidru na lijevoj strani, ušao je u kazneni prostor, šutirao, Dizdarević odlično brani.

Cmiljanić u 35. minuti propušta još jednu odličnu šansu. Došao je do lopte na sedam metara od gola, ali šutira pored gola.

To je bila i posljednja šansa u prvom dijelu u kojem je Goran Sablić napravio i dvije izmjene ne bi li probudio svoj tim.

Međutim, to nije previše pomoglo domaćem timu. Velež je u nastavku igrao mirno i bez previše problema zaustavljeni su svi pokušaji Bordo tima.

Nije Sablić imao pravi način da probije odbranu gostiju koji su šanse čekali iz kontri.

Vehabović je u 81. minuti imao veliku šansu, ali Dizdarević je spasio domaći tim blamaže.

Domaći su meč završili s igračem manje jer je isključen Šabanović nakon dva žuta kartona u nekoliko minuta.

Na kraju je ostalo 2:0 za Velež koji je došao do vrijedna tri boda, a Sarajevo je polusezonu završilo s dva poraza i 28 bodova.