Potop FK Sarajevo u Mostaru za kraj očajne sezone

Hat-trick Dženana Zajmovića za pobjedu Veleža

Velež je u posljednjem 33. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni u Mostaru savladao velikog rivala Sarajevo rezultatom 3:0.

Nakon što su Bordo tim savladali u finalu Kupa BiH, izabranici Feđe Dudića su slavili i u prvenstvu i na taj način su zaključili pobjedom ovu fenomenalnu sezonu.

Velež je od prve minute bio bolji tim. Kontrolisali su domaći igru, ali prvi pokušaj imali su gosti. U 16. minuti Irfan Ramić šutira, lopta ide pored gola.

Sedam minuta kasnije velika šansa za Velež. Kapiten Brandao u svom posljednjem meču za Rođene je na sedam-osam metara sam pred golom Sarajeva, no Belmin Dizdarević čudesno brani njegov udarac.

Rođeni do vodstva stižu u 26. minuti meča. Napadač Bordo tima Mersudin Ahmetović pravi ogromnu grešku. On je bio taj koji je uposlio Dženana Zajmovića u gol šansi, a napadač domaćeg tima sjajno završava akciju za 1:0 i erupciju oduševljenja na tribinama.

Do kraja prvog dijela nije bilo previše uzbuđenja i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Treba istaći da je strijelac Zajmović u igru ušao umjesto povrijeđenog Ovčine, a na poluvremenu je zbog povrede igru napustio i Samir Radovac.

Sarajevo je ofanzivnije ušlo u u nastavak meča, a u 55. minuti gosti stvaraju veliku šansu. Nakon ubačaja Suljića iz kornera, Dupovac pogađa stativu gola domaćeg tima.

Bordo tim je ofanzivno ušao u nastavak meča. Dupovac u 55. minuti pogađa stativu nakon kornera, ali zatim slijedi pravi potop gostiju s Koševa.

U samo tri minute Velež je završio posao u ovom meču. U 60. minuti Suljić dribla na sredini terena i gubi loptu, Pršeš sjajno pronalazi Zajmovića koji pogađa za prednost od 2:0.

Zajmović je hat-trick kompletirao u 63. minuti. Očajni Amer Dupovac poklanja loptu Anđušiću, ovaj nesebično dodaje Zajmoviću koji iz drugog pokušaja postiže pogodak za 3:0.

Do kraja gosti imaju posjed lopte. Pokušali su smanjiti prednost domaćeg tima, ali to im nije pošlo za rukom te je meč okončan rezultatom 3:0.

Na deset minuta prije kraja od Veleža se nakon pet godina oprostio Brazilac Brandao. Umjesto njega debitovao je mladi Ajdin Drina, dok je prve minute upisao i mladi golman Faris Ribić.

Sarajevo je sezonu završilo na četvrtom mjestu s 46 bodova, a Velež je trenutno peti s 44 boda i tu će ostati ako Željezničar ne pobijedi Slobodu u Tuzli.