Posušja i Tuzla Cityja remizirali

Premijer liga

Nogometaši Posušja i Tuzla Cityja remizirali su u 16. kolu Premijer lige BiH.

Tuzlaci su u Posušje stigli kao veliki favoriti zbog trenutnog stanja na tabeli i forme, ali kuć se vraćaju s jednim bodom, no s obzirom na sve današnje okolnosti – bod je ravan pobjedi.

Nisu gosti bili na potrebnom i svom prepoznatljivom nivou i danas im ništa nije išlo od noge. Nije bilo većih prilika na početku meča, ai je bilo evidentno da su domaći nogometaši djelovali opasnije i konkretnije na terenu.

U 35. minuti je Čeliković skrivio penal, ali je Brajlović odbranio ionako očajan udarac Lučića. Tri minute kasnije dobar pokušaj Begića glavom, ali je Brajlović uspio da izbaci loptu u korner.

U finišu prvog dijela neoprezni Čeliković je dobio drugi žuti karton, pa je morao ranije pod tuš, a njegova ekipa ostala je pred teškim izazovom, da sačuva mrežu sa igačem manje više od 45 minuta.

Posušje je uspjelo u nastavku doći do gola, ali tek nakon još jednog penala. U 63. minuti je lopta pogodila u ruku Efendića, a sudija Gigović pokazuje na kreč. Ovaj put je odgovornost preuzeo Serdarušić i matirao Brajlovića.

U ostatku meča domaći su uglavnom održavali stečenu prednost, Tuzlaci s igračem manje pokušavali da dođu barem do izjednačenja i uspjeli su u tome.

U 82. minuti Džafić je ubacio, a Mišić postigao lijep pogodak za 1:1, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Tuzla City ostaje drugi na tabeli, ali ima sedam bodova manje od vodećeg Zrinjskog, dok Posušje s 12 bodova ostaje u opasnoj zoni.

Slijedi reprezentativna pauza, a nakon toga derbi Tuzla – Zrinjski, dok če Posušje ugostiti Leotar.