Posušje sjajnim golom u 94. minuti savladalo Slogu i steklo prednost uoči revanša

Nogometaši Posušja pobijedili su na stadionu Mokri Dolac ekipu Sloge Meridian u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH rezultatom 3:2 te su tako stekli solidnu prednost uoči revanša.

Sloga je povela pogotkom Božičkovića iz 17. minuti kada je s nekih 15 metara iskosa matirao domaćeg golmana. Posušje je nakon primljenog gola bilo agilnije, ali nisu uspjeli pronaći put do gola pa je prvo poluvrijeme okončano vodstvo Sloge 1:0.

U periodu od 61. do 67. minute Posušje je uspjelo preokrenuti rezultat. Prvo je Kamenar lijepo glavom pogodio nakon centaršuta Maglice, a onda je Petrović postigao drugi pogodak nakon što ga je upravo Kamenar odlično uposlio.

Ipak, slavlje domaćih je trajalo samo tri minute budući da je Vidić s 25 metara sjajno lobovao golmana Posušja i izjednačio na 2:2.

Konačnih 3:2 postavio je Babić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade i to fantastičnim golom šutem s ivice šensaesterca.

Revanš između Sloge i Posušja igra se za 14 dana.

Rezultat i strijelci:

Posušje – Sloga 3:2 (Kamenar 61’, Petrović 66’, Babić 90+4’ – Božičković 17’, Vidić 70’)