Bruka Real Madrida protiv CSKA-a, ništa bolja Roma poražena od Plzena

Ekipa CSKA iz Moskve upisala je drugu pobjedu protiv Real Madrida u ovoj sezoni Lige prvaka, a ovaj put ruski tim je demolirao Kraljevski klub na Santiago Bernabeu i pobijedio ga je rezultatom 3:0.Real je puno bolje otvorio meč i na samom početku bili su bliže pogotku od gostiju iz Rusije. Prvo je Akinfeev odbranio udarac Viniciusa u 24. minuti, a u istom napadu Asensio je pogodio prečku. Akinfeev i pet minuta nakon toga brani udarac Asensija, a seriju promašaja završio je Benzema u 30. minuti kada mu jedan od defanzivaca CSKA u posljednjem trenutku blokira udarac.

Prvu priliku za CSKA imao je Vlašić u 34. minuti, a to je samo bio uvod u ono što će se desiti u 37. minuti kada Fedor Čalov preciznim udarcem matira nemoćnog Courtoisa i dovodi goste u vodstvo. Šest minuta bilo je dovoljno Rusima da postignu i drugi pogodak, a ovaj put Schennikov se upisao u listu strijelaca.

U drugom poluvremenu Real je na sve način pokušavao doći do gola, kontrolisali su loptu i imali opasnije napade, ali u 73. minuti Arnor Sigurdsson postiže svoj prvi, a za CSKA-a treći pogodak čime je riješio pitanje pobjednika i svojoj ekipi donio veliku pobjedu.

Ovo je prvi put za Real Madrdi da je u ovoj sezoni primio tri pogokta za svom terenu, a zanimljivo, ovo je druga pobjeda CSKA-a protiv Kraljevskog kluba u ovoj sezoni Lige prvaka s obzirom na to da su ih u prvom meču pobijedili sa 1:0.

U drugom meču grupe Roma je bez našeg Edin Džeke odigrala još jednu jako lošu utakmicu, a Vučica je poražena na gostovanju kod Plzena u Češkoj rezultatom 2:1.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a domaći su u vodstvo stigli u 62. minuti kada Kovarik pogađa za 1:0. Samo šest minuta nakon toga Under je pogodio za 1:1 i vratio nadu Romi da može doći do pobjede, ali je odgovor domaćih bio još brži i u 72. minuti Chory pogađa za konačnih 2:1.

Iz grupe G prolazak u narednu fazu osigurale su ekipe Real Madrida i Rome, dok će Plzen igrati Evropsku ligu.