Posušje – Široki Brijeg 1:0

U meču 23. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine Posušje je u sjajnoj fudbalskoj atmosferi na stadionu Mokri Dolac savladalo Široki Brijeg s 1:0.

Hercegovački duel privukao je pažnju brojnih ljubitelja fudbala u Posušju. Možda su nam igrači jedne i druge ekipe ostali malo i dužni, no domaća publika svakako se neće žaliti jer je njihov tim slavio sa 1:0.

Posušje se ovom pobjedom učvrstilo na šestom mjestu s 33 boda, Široki je sedmi sa 28 bodova. U Posušju sada mogu čak da razmišljaju o Evropi iako je to naravno i dalje nešto što se ne čini nerealnim, no činjenica je da su na samo pet bodova od pozicija koje donose nastupe u eurotakmičenjima.

Prvu šansu na meču imali su dmaći, kada je Lučić glavom probao nakon kronera, no Bender dobro brani. To je zapravo i sve vrijedno spomena u prvih 20 minuta igre.

Zatim nekoliko minuta uzbuđenja na stadionu. Prvo je Kuprešak iz slobodnjaka pogodio stativu, nakon čega je uslijedila kontra Posušja, da bi na kraju Petrović pogodio za 1:0.

Dobru priliku imali su domaći u 29 minuti, ali sebični Boban onemogućio je novo slavlje fudbalerima u crnim dresovima. Skromno prvo poluvrijeme, ali još skromnije je bilo drugo.

Skoro da nismo vidjeli niti jedan ozbiljnij pokušaj u drugih 45 minuta. Široki je jalovo napadao, Posušje čekalo šansu iz tranzicije, na kraju je ostalo 1:0.

Iako se moža očekivalo više od ovog duela, kraju skromnih 90 minuta, no ne treba zaboraviti da su prije samo nekoliko dana i jedni i drugi igrali mečeve Kupa. Posušje je ispalo od Sloge, dok se Široki plasirao u polufinale izbacivši Velež pobjedom u gostima.

U narednom 24. kolu Wwin lige Široki Brijeg ide u goste kod fenjeraša Zvijezde 09, dok će Posušje imati teško gostovanje u Gabeli kod GOŠK-a u još jednom hercegovačkom okršaju.

Posušje: Galić, Vrgoč, Petrović, Kamenar, Mandić, Stapić, Erick, Begić, Maglica, Lučić, Boban

Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Mužek, Prusina, Capan, Mašić, Kpan, Marin, Lukić, Ćavar, Kuprešak