Pogledajte koliko su zaradili bh. premijerligaši u zavisnosti od plasmana na tabeli

Završena sezona u Premijer ligi

Sezona u Premijer ligi Bosne i Hercegovine danas je zvanično završena nakon što su odigrane utakmice 33. kola.

Danas smo gledali veliku borbu za mjesta koja vode u Evropu, a na kraju su najviše razloga za slavlje imali Velež i Široki Brijeg, dok je Zrinjski u posljednjem kolu ostao bez plasmana u neko evropsko takmičenje.

U prošlom kolu banjalučki Borac je osigurao titulu prvaka Bosne i Hercegovine, dok su u niži rang ispali Radnik iz Bijeljine i Olimpik koji je istupio iz takmičenja pred mečeve 32. kola.

Nakon današnjih mečeva kompletirana je tabela Premijer lige BiH, te je postalo jasno koliko će klubovi zaraditi na osnovu svog plasmana.

Prvak Borac osvojio je skoro 300 hiljada KM ili preciznije – 299,099.20 KM. Ekipa Sarajeva koja je završila na drugom mjestu zaradila je 239,279.36 KM.

Najprijatnije iznenađenje ove sezone je Velež koji se nakon 33 godine plasirao u Evropu. Rođeni su odigrali odličnu sezonu od koje će zaraditi 211,866.92 KM.

Široki Brijeg završio je na četvrtoj poziciji i također se plasirao u Evropu. Na osnovu plasmana na tabeli klub s Pecare će inkasirati 184,454.48 KM.

Sigurno je da u Zrinjskom ne mogu biti zadovoljni ovom sezonom jer je klub iz Mostara ostao bez Evrope. Plemići su završili na petoj poziciji i oni će zaraditi 157,042.03 KM.

Šestu poziciju ove sezone osvojila je ekipa Tuzla Cityja, a ovaj klub će inkasirati 129,629.59 KM. Željezničar je najviše podbacio završio je tek sedmi, a to im donosi zaradu od 102.217,15 KM.

Sloboda je u finišu sezone bila odlična i osigurala je opstanak u društvu najboljih. Tuzlanski klub će prema plasmanu na tabeli, osma pozicija, zaraditi 74.804,71 KM.

Deveta je ekipa Mladosti koja će inkasirati 47.392,27 KM. Opstanak je osigurala i Krupa koja je završila deseta, a ovaj klub će zaraditi 19.830,28 KM.

Od Premijer lige BiH za ovu sezonu oprostili su se Radnik i Olimpik, a ovi klubovi će zaraditi po 14.940 KM.