Milan i Juventus izborili Ligu prvaka, Džeko ušao s klupe i asistirao za evropsku Romu

Spuštena zavjesa na sezonu u Italiji

Utakmicama posljednjeg, 38. kola, spuštena je zavjesa na sezonu u Seriji A. Inter je ranije danas na pobjedom nad Udinezeom 5:1 proslavio titulu, dok se borba za Ligu prvaka vodila u večerašnjim duelima u Bergamu, Bolonji i Napulju.

Milan je zahvaljujući gostujućoj pobjedi nad Atalantom 0:2 izbio na drugo mjesto i obezbijedio plasman u Ligu prvaka koju je tim iz Bergama matematički osigurao u prošlom kolu.

Juventus je iskalio bijes na Bolonji i slavio pobjedu 1:4 koja mu je donijela četvrto mjesto i spas sezone, nakon oproštaja od odbrane naslova i eliminacije iz Lige prvaka. Za “mir u kući” tu je i trofej Kupa Italije koji su prije nekoliko dana osvojili pobjedom nad Atalantom u finalu.

Napoli je protiv Verone na svom terenu osvojio samo bod i tako propustio priliku da se domogne Lige prvaka. Rezultat je bio 1:1.

Roma je remizirala 2:2 na gostovanju Speciji, a naš Edin Džeko u igru je ušao u 61. minuti i asistirao Henrihu Mhitarijanu (Henrikh Mkhitaryan) pet minuta prije kraja za izjednačujući gol “Vučice” koji je Romi donio plasman u Konferencijsku ligu ispred Sasuola.

Senad Lulić bio je starter i odigrao svih 90 minuta u porazu njegovog Lacija od Sasuola (2:0).