Podjela bodova u Al Rajanu: Bale postigao prvi gol za Vels na Mundijalu nakon 64 godine

SVJETSKO PRVENSTVO 2022

Susret se igra na stadionu Ahmad Bin Ali, a glavni sudija meča je Abdulrahman Al Džasim

Reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Velsa podijelili su bodove u utakmici 1. kola grupne faze Svjetskog prvenstva odigravši 1:1.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo američkim fudbalerima koji su na odmor otišli sa zasluženom prednošću od 1:0, a gol je postigao Timoti Vea nakon asistencije Kristijana Pulišića.

Velšani su u nastavku zaigrali puno bolje, imali su nekoliko prilika, a na gol su čekali do 82. minute. Prva zvijezda tima Geret Bejl je izborio penal, a kasnije ga pretvorio u gol.

Bio je to prvi gol za Bejla na Svjetskom prvenstvu, a Velšani su se tako vratili na najveću scenu poslije 64 godine čekanja.