-TopSLIDERukometSport

Senzacija na Evropskom prvenstvu: Rukometaši Španije eliminisani već u prvoj fazi takmičenja

Rukometaši reprezentacije Španije potpuno su neočekivano eliminisani u prvoj fazi Evropskog prvenstva pošto večeras nisu uspjeli savladati Austriju.

Rezultat ove utakmice 3. kola Eura bio je 33:33, a tako je Španija ostala iza Hrvatske i Austrije na tabeli grupe B i ispala!

Vodila je Austrija od početka ove utakmice, ali je Španija uspijevala da održi priključak pa je na poluvremenu bilo 17:15 za Austrijance.

U nastavku Španija pravi preokret, ali naravno da se Austrijanci nisu predali i vidjeli smo pravu dramu u završnici. Nakon nekoliko vezanih grešaka španskih rukometaša Austrijanci dolaze do dva gola prednosti (27:25).

Smogli su snage Španci da se vrate i tri minute prije kraja Dujshebaev je mogao donijeti vodstvo Španiji, ali je promašio prazan gol kada je šutirao sa svoje polovine. Ipak, u narednom napadu Fernandez pogađa za vodstvo Španije!

Potom je Weber iz sedmerca poravnao na 32:32. Uslijedio je sedmerac i na drugoj strani, a Gomez pogađa za 33:32. Na kraju je Božović poravnao u posljednjim sekundama za konačnih 33:33.

Eliminacija Španije definitivno je rastužila i Hrvatsku, koja će sada u drugu fazu prenijeti bod manje. Tačnije, Hrvati u drugu fazu idu s bodom, kao i Austrija, a u slučaju da je Španija prošla dalje, Hrvati bi prenijeli dva, a Španija jedan bod.