Plemići poniženi u dalekoj Armeniji, Shirak – Zrinjski 2:0

U prvom susretu prvog pretkola Evropa lige Zrinjski je na gostovanju poražen od Shiraka sa 2:0. Domaći su puno bolje ušli u utakmicu, od početka su preuzeli incijativu, iako nisu uspjevali zaprijetiti Duljkoviću.

Shirak je do vodstva stigao u 18. minuti. Golu je prethodila katastrofalna greška Radeljića koju je najbolje iskoristio brzonogi Bougouhi i majstorski matirao Dujkovića. Naš reprezentativni golman je morao intervenisati u 32. minuti poslije šuta Malakyana sa 20-ak metara.

Najbolju priliku u prvom dijelu bh. predstavnik imao je u Simeunović čiji je udarac nakon ubačaja iz kornera izblokiran na gol liniji.

Plemići su nešto bolje otvorili drugo poluvrijeme, u 52. minuti zaprijetio je rezervista Ščepanović, međutim njegov udarac je nekako odbranio domaći golman Ermakov.

Možda i gol vrijedan plasmana u drugo pretkolo Armejci su postigli u 67. minuti nakon poigravanja Dujkovića koji je izašao skoro do centra igrališta, izgubio loptu, a Bougouhi nije imao problema da pogodi na praznu mrežu. Isti igrač je samo minut poslije promašio praktično prazan gol nakon odlične kontre.

Zrinjski je u preostalom dijelu meča pokušao doći do makar jednog gola, Marinović je napravio dvije izmjene, ali rezultatske promjene nije bilo.

U 70. minuti Filipović je iz blizine pogodio prečku, tri minute poslije odlično šutira i Žeravića, ali je Ermakov loptu izbio u korner.

Posljednjih 10-ak minuta donijelo je pritisak Plemića, ali je ostalo visokih 2:0 za Shirak. Pred Zrinjskim je definitivno težak zadatak u revanšu da nadoknade dva gola zaostatka.

Revanš meč će se igrati za sedam dana Pod Bijelim brijegom.