KošarkaSport

Play-off prvenstva BiH za košarkaše: Spars protiv Zrinjskog, duel Širokog i Slobode

Košarkaši Sparsa ostvarili su pobjedu u posljednjem kolu Lige 6 na gostujućem terenu, a poraz su nanijeli košarkašima Širokog rezultatom 72:59.Sarajevski tim je odlično otvorio susret i već nakon uvodnih minuta dostigao dvocifrenu prednost od deset poena (02:12). Domaćin vrlo brzo konsolduje svoje redove i stiže u rezultatski priključak (12:14). Finiš prve dionice Spars je odigrao bolje i završava je u svoju korist 12:17. U drugoj dionici, iako je Široki sustigao prednost i prešao u vodstvo 27:26, košarkaši tima iz Sarajeva uspjeli su da, do poluvremena, ostvare prednost od četiri poena i pri rezultatu 31:35 odu na odmor.

Ekipa Širokog u nastavku drži rezultatski priključak sve do posljednje minute trećeg perioda, kada Almir Hasandić sa dvije vezane trojke donosi prednost Sparsu od deset poena (44:54). Gostujući košarkaši konstantnom dvocifrenom prednošću nisu dopuštali da se domaćin vrati u utakmicu, te na kraju zasluženo slavili rezultatom 72:59.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kenan Bajramović sa 14 i Almir Hasandić sa 13 postignutih poena. Po 12 poena dodali su Adin Vrabac i Nemanja Protić.

Kod domaćina istakao se samo Jure Zubac sa 13 ubačenih poena.

6. MLADOST 30 11 19 2369:2424 41

U polufinalu play-offa sastat će se Široki – Sloboda i Spars – Zrinjski. Polufinalna serija igra se na dvije dobijene utakmice, a prvi susreti na rasporedu su u subotu.