Džumhur eliminisao Gasqueta i plasirao se u četvrtfinale Banje Luke

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale turnira iz serije 250 koji se ove sedmice igra u Banjoj Luci.

Sarajlija je danas eliminisao Francuza Richarda Gasqueta nakon dva sata i 43 minuta igre rezultatom 6-4, 1-6, 7-6 (3).

U prvom setu vidjeli smo pet breakova, a jedan više napravio je Džumhur, što mu je bilo dovoljno za 6-4.

Francuz je u drugom setu ubacio u brzinu više i poveo sa 5-0. Jedino što je Džumhur uspio uraditi je osvojiti jedan gem.

Treći set Gasquet počinje breakom, ali se Džumhur uspijeva vratiti u igru u šestom gemu, te izjednačava na 3-3. Do kraja trećeg dijela igre nije više bilo breakova. U popularnoj trinaestoj igri više živaca, znanja i umijeća imao je Džumhur, te slavio sa 7-3.

U četvrtfinalu Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela Juan Pablo Varillas (Peru) – Andrey Rublev (Rusija).