Peljto i ekipa odradili sjajan posao u Istanbulu, Pjanić i Bešiktaš ponovo izgubili

Ajax slavio na gostovanju

Ajax je u 5. kolu Lige prvaka savladao kao gost Bešiktaš u Istanbulu rezultatom 2:1.

Duel velikana privukao je pažnju bh. javnosti jer su po prvi put jedan susret Lige prvaka vodile bh. sudije.

Na centru je bio Irfan Peljto, a pomagali su mu Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo. Ekipa iz BiH odradila je sjajan posao ovom meču.

Prvo poluvrijeme ovog meča donosi nešto bolju igru Bešiktaša. Turski prvak je u 22. minuti došao i do vodstva, a Peljto je nakon pregleda snimka pokazao na penal. Ghezzal je precizan za 1:0.

Mogao je Bešiktaš imati i veću prednost. Promašili su domaći nekoliko šansi, a ni igrači Ajaxa se nisu proslavili u prvom dijelu i na odmor se odlazi vodstvom Bešiktaša od 1:0.

U nastavku meča kod gostiju ulazi sjajni Sebastian Haller i napadač iz Obale Slonovače donosi preokret.

Prvo je u 54. minuti pogodio za 1:1, a 15 minuta kasnije zabija i drugi gol za preokret i vodstvo Ajaxa od 2:1.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, a treba istaći da je Miralem Pjanić igru napustio u 81. minuti susreta.