Partizan u grupnoj fazi Evropa lige

Revanš mečevi play-offa

Širom Evrope se igraju revanš susreti play-offa Evropske lige.

U grupnu fazu drugog po jačini UEFA klupskog takmičenja plasirao se Partizan koji je na gostovanju s Moldeom odigrao 1:1.

Oba gola su postignuta u posljednjih 20-ak minuta meča. James je u 72. minuti zabio za vodstvo norveškog tima, da bi gol za plasman Partizana zabio Miletić.

Malmo FF, koji je u prethodnom kolu izbacio Zrinjski je i revanš meču bio bolji od Bnei Yehude s 0:1 pa je sa ukupnih 4:0 prošao dalje.

BATE Borisov je umalo nadoknadio 0:3 protiv Astane. Prvak Bjelorusije je pobijedio s 2:0 na svom stadionu, ali nije prošao dalje.

Izenanđenje je viđeno u Solunu. PAOK nije uspio nadoknaditi 0:1 iz prve utakmice protiv Slovana. Na Tumbi je bilo 3:2, pa su gosti iz Bratislave prošli dalje zahvaljujući golu u gostima.

U grupnu fazu Evropske lige plasiralo i niz favorita za prozalak dalje: Celtic, PSV, Espanyol, Kopenhagen i Qarabag.