Parižani na Camp Nou slavili s 4:1

Fantastični Mbappe i PSG nadigrali Barcelonu, Kataloncima treba čudo u revanšu

Počela je nokaut faza Lige prvaka, a već na startu spektakl u kojem su se sastali Barcelona i PSG. Završeno je rezultatom 4:1 za sjajne goste iz Pariza.

Na početku meča PSG je uspostavio incijativu i jasno je želio da postigne gol na Camp Nou za mirniji revanš. Možda nisu ni slutili Mauricio Pochettino i njegovi igrači da će natrpati mrežu Katalonaca. I dok je izgledalo kako je PSG bliže golu na otvaranju meča, prvi su poveli domaći. Poveli, a onda i stali.

Frenkie de Jong je pao u duelu s Kurzawom, a Kuipers pokazao na penal. Iz VAR- sobe su potvrdili da je bilo kontakta, a Lionel Messi je bio precizan za 1:0.

Slavlje Katalonaca trajalo je samo pet minuta. Majstorija Mbappea nakon sjajne akcije Parižana i pogodak kojim je sve oduševio i pokazao zašto se trenutno smatra jednim od najboljih igrača svijeta.

Zamalo da PSG povede u 35. minuti, nakon pogreške Barcine odbrane, ali je Ter Stegen odbranio udarac Kurzaqe. Na drugoj strani Griezmann je neprecizan nakon Barcine kontre. Potom smo vidjeli dvije dobre prilike za PSG.

Kean šutira, Ter Stegen spašava u 37. minuti, a u završnici prvog dijela Icardi glavom sjajno puca nakon ubačaja iz kornera, no lopta odlazi malo pored stative.

U nastavku je PSG stigao do još tri gola i na neki način se otisnuo ka četvrtfinalu Lige prvaka, ali sjetite se šta je ranije Barcelona nadoknadila na Parku prinčeva…

Gol za 2:1 postiže Mbappe, koji je još jednu sjajnu akciju gostiju krunisao pogotkom, a četiri minute kasnije Paredes ubacujem, a Kean glavom loptu šalje u Ter Stegenovu mrežu za 3:1.Do kraja je Mbappe stigao do hat-tricka i pitanje je šta može Barca u revanšu.

Pokušavala je Barcelona da se vrati, da postigne barem još jedan gol, no nije uspjela u tome i zaista je u teškoj situaciji pred revanš na Parku prinčeva.

Dodajmo da je bh. reprezentativac Miralem Pjanić dobio priliku od 79. minute.

Barcelona – PSG 1:4 (Messi 27 – penal/ Mbappe 32, 65, 86 Kean 70)

Barcelona: Ter Stegen; Dest, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, De Jong, Pedri; Dembélé, Messi and Griezmann

PSG: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa; Paredes, Gueye; Kean, Verratti, Mbappé; Icardi.