Osmina finala Evropske lige: Sevilla srušio Sevillu

Valencija već nakon prvog susreta može slaviti prolaz u četvrtfinale, s obzirom na to da su na vrućem terenu u Bugarskoj, gdje su padali Lazio, PSV, Dinamo…, slavili sa ubjedljivih 3:0. Barragan je već u petoj minuti doveo Špance u vodstvo, a igrači Ludogoretsa su u 26. minuti imali priliku da sa bijele tačke poravnaju rezultat, zbog prekršaja Keite, koji je ujedno i isključen.

Ipak, Bezjak je promašio penal, a Valencija je uprkos igraču manje, uspjela postići još dva pogotka. Cartabia je u 33. minuti pogodio za 2:0, a posao je dovršio Senderos u 59. Na kraju, oba tima su završila susret sa po 10 igrača, nakon što je kod Ludogoretsa isključen Quixada u 80. minuti.

U gradskom derbiju igranom u Sevilli, slavio je Betis i to rezultatom 2:0, uz pogotke Baptisaoa u 15, te igrača, koji se sasvim slučajno preziva kao i klub protiv kojeg je postigao pogodak – Sevilla.

U italijanskom derbiju, Juventus je u Torinu odigrao tek 1:1 protiv Fiorentine, koja je od treće minute već bila u zaostatku, nakon gola Vidala. Ipak, gol za goste iz Firenze postiže Mario Gomez i to u svom prvom kontaktu sa loptom.

Tottenham je kući teško poražen od Benfice sa 3:1, uz dva pogotka Luisaa, dok je Lyon bio ubjedljiv protiv Viktorije iz Plzena, savladavši je 4:1. Horava je u trećoj minuti pogodio za goste, a do kraja susreta lavovi su uspjeli poravnati preko Fafane, a onda i kreirati potpuni preokret za sigurnu pobjedu.

Rezultati prvih utakmica osmine finala: Basel – Salzburg 0:0, Porto – Napoli 1:0 (Jackson 57), Ludogorets – Valencia 0:3 (Barragan 5, Cartabia 33, Senderos 59), Alkmaar – Anzhi Makhachkala 1:0 (Johannsson 29pen), Juventus – Fiorentina 1:1 (Vidal 3 – Gomez 79), Lyon – Viktoria Plzen 4:1 (Fafana 12, 70, Lacazette 53, Mvuemba 61 – Horava 3), Sevilla – Betis 0:2 (Baptisao 15, Sevilla 77), Tottenham – Benfica 1:3 (Eriksen 64 – Rodrigo 29, Luisao 58, 84).