Oproštaj Borca od Evrope!

Remi sa Linfieldom u Banjaluci

Banjalučki Borac oprostio se od nastupa u Evropi. Prvak Bosne i Hercegovine večeras je u Banjaluci remizirao sa Linfieldom (0:0) i nakon poraza od 4:0 iz prve utakmice oprašta se od Konferencijske lige.

Borac je od prve minute nametnuo svoj ritam igre. Međutim, domaći tim nije pravio previše šansi pred golom Linfielda.

Tek u 32. minuti prvak Bosne i Hercegovine propušta prvu veliku šansu. Stojan Vranješ fenomenalno šutira, ali pogađa stativu gola gostiju.

Šest minuta kasnije ponovo je Vranješ u šansi. Ponovo dobro šutira, ovog puta lopta odlazi preko gola tima iz Sjeverne Irske.

To je bilo sve u prvom poluvremenu ovog susreta nakon kojeg je bilo nepopularnih 0:0.

Nastavak meča nije donio previše. Borac je pokušavao nešto, ali sve je to bilo jalovo i gosti su se čvrstom defanzivom odbranili do samog kraja.

Ostalo je 0:0 i Borac je od predstavnika Sjeverne Irske eliminisan sa ukupnih 4:0 u drugom pretkolu Konferencijske lige.

Propuštena je velika šansa da se napravi iskorak u Evropi ove sezone. U redovima Borca očigledno nešto ne štima, a dokaz tome je i ostavka trenera Marka Maksimovića dan prije ove utakmice.

Banjalučani se sada okreću prvenstvu Bosne i Hercegovine gdje će braniti naslov prvaka iz prošle sezone.