Sarajevo savladalo Igman, remi Širokog i Zrinjskog

Premijer liga BiH

Odigrana dva susreta 16. kola

Sarajevo je došlo do očekivane pobjede nad Igmanom (3:1) u susretu 16. kola Premijer lige BiH.

Bordo tim poveo je u 13. minuti, kada je Hamza Čataković glavom smjestio loptu iza leđa gostujućeg golmana Aldina Ćemana.

Gosti iz Konjica došli su do poravnanja u 42. minuti. Bivši igrač protivničke momčadi Anel Hebibović sjajno je proigrao Nermina Alagića, koji je pogodio za 1:1.

Ipak, Sarajevo je u 64. minuti došlo do drugog gola. Čataković se ovaj put našao u ulozi asistenta, a strijelac je bio Adnan Džafić.

Drugu uzastopnu pobjedu bordo tima, a sedmu ove sezone, potvrdio je Mirza Mustafić u 94. minuti.

Istovremeno su hercegovački derbi na Pecari odigrali Široki Brijeg i Zrinjski, a pobjednika nije bilo (1:1).

Domaći tim poveo je u 67. minuti golom Ilije Mašića, a u 72. je poravnao Slobodan Jakovljević.

Poslije ovog remija Zrinjski je ostao prvi s četiri boda više od drugoplasiranog Širokog Brijega.