Napoli i PSG podijelili bodove, remi Intera i Barcelone

U dva od tri derbi susreta četvrtog kola Lige prvaka koji su odigrani u Napulju i Milanu nije bilo pobjednika, dok su nogometaši Atletica u Madridu nadigrali svoje protivnike iz Dortmunda.

Jedan od derbija igrao se u grupi C gdje je Napoli dočekao PSG, a susret je završen rezultatom 1:1.

Prvu veliku priliku na meču vidjeli smo u posljednjim sekundama prvog poluvremena, a uspješno su je iskoristili gosti. Kylian Mbappe je sjajno prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Juana Bernata koji pogađa mrežu Davida Ospine.

U 62. minuti tribine San Paola su proključale. Nakon velike greške Thiaga Silve Jose Callejon je došao do lopte prije Gianluigi Buffona, golman PSG-a ruši i njega i Brazilca, a arbitar Bjorn Kupiers je pokazao na bijelu tačku. Lorenzo Insigne je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio je za konačnih 1:1.

U ovoj grupi ranije večeras u Beogradu je Crvena zvezda nadigrala Liverpool rezultatom 2:0.

Drugi derbi večeri odigran je u grupi B u Milanu gdje su se sastali Inter i Barcelona, a u uzbudljivom meču ekipe su podijelile bodove rezultatom 1:1.

Barcelona je dominirala od početka do kraja susreta, a pogodak za vodstvo gosti su postigli u 83. minuti kada je Philippe Coutinho sjajno pronašao Malcoma Silvu koji je matirao Samira Handanovića. Ipak, samo četiri minute kasnije u gužvi u kaznenom prostoru Barce najbolje se snašao Mauro Icardi koji je sjajno pogodio za konačnih 1:1.

Tottenham je dočekao PSV i jedva je uspio stići do pobjede rezultatom 2:1 na još uvijek veoma lošem travnjaku Wembleyja. Gosti iz Eindhovena su poveli već u 2. minuti susreta kada je Gaston Pereiro ubacio iz kornera sa lijeve strane, a Luuk de Jong glavom matira debitanta u Ligi prvaka Paula Gazzanigu.

Nakon tog momenta pred golom Jeroena Zoeta redale su se prilike jedna za drugom, a golman gostiju je uspješno branio sve do 78. minute susreta kada je Fernando Llorente asistirao Harryju Kaneu koji pogađa za 1:1. Kane je u pretposljednjoj minuti sjajno glavom pogodio nakon ubačaja Bena Daviesa za konačnih 2:1.

grupi A na stadionu Wanda Metropolitano Atletico Madrid je savladao Borussiju Dortmund rezultatom 2:0.

Jorgandžije su povele u 33. minuti kada je lijevi bočni igrač domaće ekipe Filipe Luis Kasmirski asistirao Saulu Niguezu koji šutira i pogađa za 1:0. Konačnih 2:0 nakon kontranapada i asistencije Thomasa Parteyja postavio je Antoine Griezmann deset minuta prije kraja meča.

Prvi meč ove grupe odigran je u 18:55 sati, a Club Brugge je slavio u gostima kod očajnog Monaca rezultatom 4:0.

grupi D Porto je nadigrao Lokomotiv rezultatom 4:1. Već u 2. minuti na semaforu je stajalo 1:0. Moussa Marega je sjajno uposlio kapitena Hectora Herreru kojem nije bilo teško postići pogodak za 1:0. U 42. minuti isti igrači su kreirali i drugi pogodak, no ovaj put Herrera je asistirao Maregi koji šalje loptu kroz noge Guilhermeu Alvimu Marinatu za 2:0.

U 59. minuti Aleksej Mirančuk je uposlio Jeffersona Farfana, a Peruanac je matirao Ikera Casillasa za 2:1. Jesus Corona je u 67. minuti povisio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Otavio Silva u 90+3. minuti.

Schalke je pobijedio Galatasaray rezultatom 2:0. Ekipa iz Gelsenkirchena je povela u 4. minuti nakon katastrofalne greške golmana Galate Fernanda Muslere koji je poklonio loptu Guidi Burgstalleru, a reprezentativac Austrije iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu.

Burgstaller je u 57. minuti asistirao Marku Uthu koji je neometan sa desetak metara zakucao loptu iza Muslerinih leđa za konačan rezultat meča.