Od sada u rukometu tri time out-a

Prema preporuci IHF-a, Rukometni savez Bosne i Hercegovine će u proljetnom dijelu sezone 2012./13. u svim takmičenjima početi s primjenom novog pravila o korištenju timskog time out-a.
Suglasno IHF preporukama za Tim-Tajm-Aut, ekipe za vrijeme utakmice imaju pravo korištenja ukupno 3 (tri) Tim-Tajm-Auta.
U toku utakmice ekipa ima pravo na po jedan Tim-Tajm-Aut u prvom i drugom poluvremenu.
Treći Tim-Tajm-Autekipe imaju pravo uzeti po svom izboru u prvom ili drugom poluvremenu kao drugi Tim-Tajm-Aut u tom poluvremenu.

–  U prvom poluvremenu ekipa može koristiti 2 (dva) Tim-Tajm-Auta u bilo koje vrijeme, suglasno Međunarodnim pravilima rukometne igre (ne može se potražiti drugi Tim-Tajm-Aut odmah nakon prvog, ako u međuvremenu lopta nije bila bar jednom u posjedu protivničke ekipe).
–  Ako jedna ekipa u prvom poluvremenu ne iskoristi niti 1 (niti jedan) Tim-Tajm-Aut ili iskoristi samo 1 (jedan) Tim-Tajm-Aut, u drugom poluvremenu ima pravo koristiti 2 (dva) Tim-Tajm-Auta.

Ekipa koja želi koristiti u drugom poluvremenu 2 (dva) Tim-Tajm-Auta, isto može ostvariti samo na slijedeći način:

–  Do 55:00 minute može koristiti 1 (jedan) ili 2 (dva) Tim-Tajm-Auta.
–  Ako do 55:00 minute nije iskoristila ni1 (jedan) Tim-Tajm-Aut, ili iskoristila, samo 1 (jedan) Tim-Tajm-Aut, (a odnosi se na drugo poluvrijeme), u posljednjih 5 (pet) minuta može koristiti samo 1 (jedan) Tim-Tajm-Aut.

VAŽNO

Na utakmici domaćin mora osigurati svakoj ekipi po 3 (tri) zelena kartona sa oznakom T1, T2 i T3.
U prvom poluvremenu svaka ekipa dobiva po 2 kartona za Tim-Tajm-Aut sa oznakama T1 i T2.
U drugom poluvremenu ekipa koja nije koristila Tim-Tajm-Aut ili iskoristila samo 1 (jedan) Tim-Tajm-Aut, dobiva 2 (dva) Tim-Tajm-Auta sa oznakom T2 i T3, a ekipa koja je iskoristila 2 (dva) Tim-Tajm-Auta u prvom poluvremenu, dobiva samo 1 (jedan) Tim-Tajm-Aut sa oznakom T3.

–  Ekipa koja je dobila zelene kartone za korištenje 2 (dva) Tim-Tajm-Auta u drugom poluvremenu, a do 55:00 minute nije iskoristila ni jedan Tim-Tajm-Aut, gubi pravo korištenja drugog Tim-Tajm-Auta i mjeritelj vremena (u suradnji sa delegatom/nadzornikom) oduzima karton sa oznakom T3, a za preostalo vrijeme od 5 (pet) minuta može koristiti karton sa oznakom T2.