Očajna igra na startu i zaslužen poraz od Latvije

U dvorani Podmežakla u Jesenicama, košarkaška reprezentacija BiH je u prvom susretu grupe B Eurobasketa poražena od selekcija Latvije rezultatom 75:86 (20:20, 13:23, 24:19, 24:18). Na otvaranju meča poveli smo sa 3:0 trojkom Šutala, ali većim dijelom prve četvrtine nikako nismo uspjeli postaviti kvalitetnu odbranu, pa su Latvijci relativno lako dolazili do poena. Ipak, zahvaljujući Wrightu i Đedoviću rezultat na isteku prve dionice je bio neriješen 20:20.

Na otvaranju druge četvrtine Latvijci su mini serijom 6:0 poveli sa 26:20, a u jednom trenutku je bilo i +8 kada su poveli sa 33:25. Za kratko smo se uspjeli vratiti i smanjiti na 33:31, ali u dosta slaboj igri našeg tima na kraju prvog poluvremena smo gubili sa 43:33. Freimanis nam je postigao 20 poena, Kikanović je u našem timu sa 10 poena i pet skokova bio najbolji nakon 20 minuta igre.

Početkom drugog poluvremena probudio se i Teletović, popravili smo odbranu pa je u 24. minuti bilo samo 46:43 za Latvijce. Do isteka treće dionice igralo se uglavnom koš za koš, a Latvija je u posljednju dionicu ušla sa prednošću 62:57 i još uvijek je bilo vremena za preokret.

Kada se očekivalo da pojačamo odbranu to se nije desilo. Nekoliko isforsiranih šuteva nije ušlo, Latvijci su držali visok procnat šuta i bez proiblema su održavali prednost koja je na kraju iznosila 75:86.

Najefikasniji u našim redovima je bio Đedović sa 19 poena, Teletović je dodao 18 koševa i sedam skokova, dok je Latviju predvodio Freimanis sa 24 poena.