Manchester City i Real Madrid 0:0

Prvi susret polufinala nogometne Lige prvaka nije večeras donio igru vrijednu momčadi i polufinala ovog takmičenje

U prvom polufinalnom duelu Lige šampiona između Manchester Citya i Real Madrida na Etihad stadionu nije bilo golova.

Kraljevi su u ovaj meč ušli znatno oslabljeni, jer se Cristiano Ronaldo nije oporavio od povrede, te nije konkurisao za sastav u ovom meču. Karim Benzema je bio rovit, te je igru napustio nakon prvih 45 minuta, a u samom finišu prvog dijela i domaće je zadesio peh kada je zbog povrede u 40. minuti izašao David Silva.

Prvo poluvrijeme je bilo jedno od najlsabijih ove sezone u Ligi šampiona, jer se gotovo ništa vrijedno pomena nije dešavalo osim pomenutih povreda. Drugi dio bio je nešro bolji, a prvi su prijetili Građani, ali je udarac Aguera u 48. minuti zavšio preko gola.

Bilo je to sve od engleskog tima, jer je Real u nastavku zagospodario sredinom terena i stvario je nekoliko odličnih prilika u samom finišu. Jese je u 71. miniti nakon jednog ubačaja glavom pogodio prečku, a samo četiri minute poslije Bale se odlično namjestio na lijevu nogu, međutim i njegov udarac je otišao pored gola.

U 79. minuti Casemiro je imao sjajnu šansu nakon kornera. Dobro je pratio centaršut i šutirao glavom, ali je njegov udrac sa pet metara odbranio Hart. Golman Građana bio je junak i u 82. minuti kada je nakon slične situacije Pepe bio sam u petercu, ali je Hart čudesno zaustavio i pokušaj Portugalca. De Bruyne je u sudijskoj nadoknadi šutirao iz slobodnjaka pod prečku, ali se istakao Navas i do kraja je ostalo 0:0.