Skroman meč u Bijeljini: FK Radnik – FK Željezničar 0:0

Po bod za oba tima

Radnik i Željezničar remizirali su (0:0) u susretu 20. kola Premijer lige BiH.

Skromno izdanje pružila su ova dva tima u Bijeljini, pa nije nikakvo čudo što je meč na kraju završen bez golova.

Prvo poluvrijeme ovog duela nije ponudilo previše. Imala su oba tima svoje periode igre u kojima su bili konkretniji, ali nismo vidjeli previše uzbuđenja pred oba gola..

Radnik je u dva navrata opasno prijeto. Međutim, udarci domaćih fudbalera nisu bili precizni, dok su sa druge strane i udarci Plavih s Grbavice imali slab učinak prema golu Bilobrka.

Na poluvrijeme se tako otišlo bez golova, a treba svakako istaći da je Radnik u finišu prvog dijela ostao bez Bradonjića koji se povrijedio, a umjesto njega je u igru ušao Okić.

Uvodne minute nastavka pripale su domaćem timu. U 57. minuti konačno smo vidjeli i prvi šut u okvir gola. Pokušao je za domaće Đurić, odbranio je Kjosevski.

Nekoliko minuta kasnije nova šansa za Radnik. U odličnoj poziciji bio je Plavšić, no njegov šut iz dobre pozicije je završio je pored gola.

Gosti iz Sarajeva su izgledali poprilično nemoćno u napadačkom dijelu. Radnik je u 72. minuti ponovo zaprijetio, ali iz dobre pozicije Karić ne uspijeva zabiti.

Željezničar se potom malo probudio. Imali su gosti nekoliko dobrih napada, ali jednostavno su imali katastrofalnu završnicu i Bilobrk nije imao problema sa udarcima gostiju.

Opasno je bilo pred golom domaćeg tima i u 83. minuti. Lendrić međutim nije imao završni udarac nakon što je dobro prošao po desnoj strani protivničke odbrane.

Do kraja meča smo vidjeli još udarac Plavšića za domaće, ponovo neprecizno i meč u Bijeljini je završen bez golova, 0:0.