Fantastična Lana Pudar osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore!

Fantastična Lana Pudar osvojila je danas srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore.

Bosanskohercegovačka plivačica plasirala se bez problema u finale u disciplini na 200 metara delfin gdje je danas imala odlično idanje.

Pudar je i danas bila fantastična i uspjela je da završi na drugom mjestu i dođe do srebrene medalje na EP.

Ona je završila druga s vremenom 2:09.59, a ispred nje bila je Anastasija Markova koja je bila prvi favorit za osvajanje zlata.

Ruska plivačica je bila znatno bolja od svih i završila je utrku u vremenu 2:08.41 i zasluženo je osvojila zlato.

Pudar je bila najmlađa takmičarka u finalu što je dodatni pokazatelj o kakvoj plivačici se radi.

Nakon Evropskog prvenstva za juniore i srebrene medalje našu Lanu očekuje za nekoliko sedmica nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju za BiH.