Kvalifikacije za SP 2018. – Hrvatska, Srbija i Kosovo remizirli

Večerašnjim utakmicama u grupama D, G i I nastavljeno je prvo kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

U derbiju prvog kola Hrvatska je dočekala Tursku i propustila je upisati pobjedu. U prvom poluvremenu Hrvati su pogodili četiri prečke, no na poluvremenu rezultat je glasio 1:1, a ispostavit će se da je to i konačan rezultat utakmice.

Golove su postigli Rakitić iz penala za Hrvatsku u 44. minuti, a izjednačujući gol je djelo Calhanoglua iz slobodnog udarca u trećoj minuti nadoknade.

hrvatska-turska-2

Hrvatska je u drugom poluvremenu pokušala doći do pobjede, no Babacan je u nekoliko navrata fantastično intervenisao i donio svojoj reprezentaciji bod.

Srbija je protiv Irske u Beogradu odigrala 2:2. Irci su poveli u trećoj minuri preko Hendicka, a preokret Srbiji donijeli su Kostić u 62. i Tadić iz penala u 69. minuti.

Ipak, bod Irskoj donio je Murphy u 81. minuti susreta.

Kosovo je osvojilo historijski bod u prvom meču u kvalifikacijama odigravši 1:1 u Finskoj. Finci su poveli preko Arajuurija u 18. minuti, a izjednačio je Berisha iz penala u 60. minuti susreta.

Susret Albanije i Makedonije prekinut je zbog jake kiše u 78. minuti susreta.

Rezultati 1. kola:

Grupa D: Gruzija – Austrija 1:2, Vels – Moldavija 4:0, Srbija – Irska 2:2.

Grupa G: Albanija – Makedonija 1:1 (prekid), Izrael – Italija 1:3, Španija – Lihtenštajn 8:0.

Grupa H: Hrvatska – Turska 1:1, Ukrajina – Island 1:1, Finska – Kosovo 1:1.