Novo iznenađenje u Torinu: Siner u trileru šokirao Đokovića

ATP FINALE U TORINU

Sjajan meč odigran je u 2. kolu Zelene grupe

Janik Siner (Jannik Sinner) i Novak Đoković odigrali su sjajan meč u drugom kolu Zelene grupe ATP Finala u Torinu, a slavio je Italijan rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 6:7, 7:6.

Ova pobjeda dolazi kao svojevrsno iznenađenje, ali Italijan je još jednom pokazao zašto se nalazi u samom vrhu svjetskog tenisa.

Konstatno je igrao sjajno na svoj servis, dok je Đokoviću prijetio tokom cijelog meča. Tu prednost je iskoristio u 11. gemu prvog seta kada je napravio ključni brejk, te svojim dobrim servis gemom potvrdio osvajanje prvog seta.

U drugom setu je priča bila slična situacija, te su oba tenisera nastavila igrati u dobrom ritmu, ali Đokovića kao da je dekoncentrisao “rat” sa publikom u Torinu. Međutim, meč je otišao u taj-brejk.

U njemu je prvi napao Siner napravivši mini-brejk, ali je Đoković brzo uzvratio istom mjerom. Oba tenisera su, za razliku od poena u ostalim gemovima seta, veoma loše čuvali svoj servis. Đokovićeva mentalna snaga je uspjela prevagnuti i on je izjednačio u setovima.

Siner je nastavio sa sjajnim igrama u trećem setu, te se nije dao pokolebati. Napravio je brejk u šestom gemu, ali je propustio svoju šansu završiti meč, jer mu srbijanski teniser već u sljedećem gemu uzvratio istom mjerom.

I ovaj set je ušao u taj-brejk, a on je bio u potpunosti u znaku italijanskog tenisera. Već na samom startu je napravio dva mini-brejka, te došao do krucijalne prednosti i jedne od najvećih pobjeda u svojoj karijeri.

Siner je sad prvi u toj grupi sa dvije pobjede, dok su iza njega Holger i Rune sa po jednom pobjedom i porazom