Borac i Široki teže od očekivanog do osmine finala

Odigrane su dvije posljednje utakmice šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Borac je kao gost opravdao ulogu favorita i savladao Radnik iz Hadžića sa 1:0, ali je do pobjede došao mnogo teže od očekivanog.

Strijelac gola odluke bio je iskusni Stojan Vranješ, koji je pogodio u 26. minuti.

Radnik je do kraja utakmice pokušao doći do izjednačenja, ali nije uspijevao pronaći put do gola Bojana Pavlovića.

Treba istaći da je Borac ovu utakmicu odigrao u kombinovanom sastavu, pa je Vinko Marinović odmorio većinu standardnih prvotimaca.

Još teži posao imao je Široki Brijeg, koji je tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao Sutjesku u Foči.

Široki je preko Chinedua u 52. minuti došao do vodstva, ali samo četiri minute kasnije Sutjeska je izjednačila. Domaći tim je bio blizu prolaska dalje, ali je posustao pred kraj penal serije pa je Široki slavio sa 4:3 i plasirao se dalje.

Plasman u osminu finala Kupa BiH ranije su osigurali: Sloboda, Zrinjski, Slavija, Velež, Tuzla City, Zvijezda 09, GOŠK, Igman, Sarajevo, Posušje, Laktaši, Stupčanica, Jedinstvo i Sloga.