Novak Đoković za historiju!

Đoković će u noći 31. decembra 2021. godine znati da je uradio nešto što niko nikada na svijetu nije, pa će sedmi put godinu dočekati na broju jedan.

Igrat će u finalu Pariza

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković igrat će u finalu Mastersa u Parizu.

Novak je danas imao jako težak i zahtjevan meč protiv Huberta Hurkacza, ali je na kraju uspio da ostvari pobjedu i da se plasira u novo masters finale.

Poljak je bolje otvorio meč i dobio prvi set sa 6:3, ali ga je Srbin rasuo u drugom setu, pa je dobio nulom za izjednačenje.

Najzanimljivije bilo je u trećem setu. Đoković je na početku stigao do brejka, imao 3:1, no Poljak u sedmom gemu stiže do brejka i onda do izjednačenja (4:4).

Imao je meč loptu Novak pri vodstvu 5:4, ali je Hurkacz uspio da se izvuče i da izjednači na 5:5. Nakon što su obojica igrača uzeli servis-gemove, taj-brejk je odlučivao o pobjedniku.

I u 13. gemu trećeg seta dosta drame, da bi Đoković ipak izašao kao pobjednik. Kod rezultata 5:5, Novak pravi mini-brejk i dolazi do nove meč lopte, te plasmana u finale mastersa u Parizu.

Novaku je ovo 54. finale Mastersa, a za titulu će igrati protiv Medvedeva ili Zvereva.