Prvijenac Lukića i autogol Mujkića za novi trijumf Borca

Borac je večeras na Gradskom stadionu u Banjaluci u 2. kolu Premijer lige BiH ugostio tuzlansku Slobodu, te je savladao sa sigurnih 2:0.

Od samog početka smo gledali dosta kvalitetnu fudbalsku predstavu. Bolje ju je otvorio domaći tim, koji je vršio pritisak na gol gostiju, ali do pogotka nije mogao tako lako.

Prijetili su Adnanu Goluboviću najviše Stojan Vranješ i Goran Zakarić, ali golman Tuzlaka je u nekoliko navrata dobro reagovao i spasio svoj gol.

Sloboda se nakon uvodnih dvadesetak minuta oslobađa pritiska Borca, te je u tom periodu bila i opasniji rival na terenu. Abid Mujagić je imao dvije dobre prilike, ali je oba puta bio neprecizan.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu je imao Borac, a udarac Vladana Danilovića je zaustavio dobro postavljeni Golubović.

Od početka drugog poluvremena Borac nešto odlučnije kreće ka golu Slobode, a do vodstva dolazi u 59. minuti. Tada je iskosa šutirao Almedin Ziljkić, loptu je odbio Golubović, a na nju je natrčao Jovo Lukić i poslao je u mrežu za 1:0. Bio je to prvijenac Lukića u dresu Borca u koji je stigao ovog ljeta iz Krupe.

Nakon toga je uslijedio veliki broj izmjena u oba tima koji je malo spustio ritam utakmice. Uslijedila je otvorenija igra Slobode, koja je pokušavala stići do poravnanja, što je ostavljalo dosta prostora i za napade domaćih.

Borac je taj prostor i iskoristio u 82. minuti, kada je po lijevoj strani prošao Ćosić, centrirao, a loptu je u svoju mrežu poslao Adnan Mujkić za 2:0…

Tada je riješeno pitanje pobjednika, a do kraja je rezultat ostao ne promijenjen.

Borac se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto na tabeli, pošto ima bolju gol razliku od Željezničara, a Sloboda je ostala na jednom osvojenom bodu.